Pomoc On-Line

Kontakt zdalny stał się bardziej obecny w naszym życiu i może być podobnie satysfakcjonujący jak ten twarzą w twarz. Psychoterapia on-line jest tak samo skuteczną formą pracy jak w stacjonarnym gabinecie, co potwierdza moje kilkuletnie doświadczenie w tym zakresie, ale przede wszystkim liczne badania. Polecana jest osobom, które z ważnych powodów nie mogą dotrzeć do gabinetu, tym którzy mieszkają za granicą czy w małych miejscowościach, często podróżują, ale także wszystkim tym, którzy po prostu czują, że ta forma pomocy jest dla nich.

W jaki sposób przygotować się do sesji online?

1. Pierwszym krokiem jest ustalenie dogodnej pory spotkania i odpowiedniego narzędzia komunikacji. Zazwyczaj korzystam z aplikacji WhatsApp lub Skype. W tym celu skontaktuj się ze mną.
2. Przed rozmową dobrze jest sprawdzić swój sprzęt (można wykonać połączenie testowe, by mieć pewność, że obraz i dźwięk działają, naładować baterię telefonu, sprawdzić połączenie sieciowe).
3. W gabinecie stacjonarnym to psychoterapeuta dba o zewnętrzne warunki rozmowy. Sesje on-line wymagają od klientów, by stworzyli komfortową dla siebie przestrzeń. Dobrze jest zadbać o to, by nikt w trakcie trwania sesji nie wchodził do pokoju lub jej zakłócał.
Warto wybrać komfortowy czas na spotkanie, ale też miejsce, które daje swobodę ruchów. To wszystko ma na celu stworzenie takich warunków, by bez zewnętrznych i stresu zakłóceń czerpać ze spotkania.
Życie pokazuje, że czasem potrzeba dopasować okoliczności, bo sytuacja każdego z nas jest inna. Dlatego jeśli masz jeszcze pytania co do spotkań on-line, wątpliwości, napisz, może razem uda nam się znaleźć najlepsze rozwiązanie.